MÜEZZİNLERİMİZ

                                       

                                  HİSAR CAMİİ MÜEZZİNİ MUHAMMED EMİN AYAZ

Sadettin Kaynak ve Rakım Elkutlu’dan sonra kesintiye uğrayan mûsikîşinas din görevlisi geleneği, yeni temsilcilerle hayat buluyor. Türkiye birincisi hafız Muhammed Emin Ayaz, İzmir Hisar Camii’nde görev yapıyor.Şehrin gürültüsüne karışıp gitmesine müsaade etmiyorsanız; günde 5 vakit okunan ezan, boğazınıza sıralanan düğümleri çözmede birebir. Dünyanın sair sesleri, renkleri perdelendiğinde huzur ve sükûnet kalıyor geriye. Hele de ehil bir ses okuyorsa… Namaz vakti İzmir Konak’ta iseniz mesela, minareden gök kubbeye yayılan sadâ hiç kesilmesin istiyorsunuz. Hisar Camii’nden geliyor bu davet.

                                   

                                  HİSAR CAMİİ MÜEZZİNİ MUZAFFER GÜLMEZ

 

Manisa/Demirci 1973 doğumlu. Kuran-ı Kerim eğitimini Kütahya/Simav'da aldı. Demirci İHL mezunu. Hocamız, ilk görevine İ.H. olarak  Elazığ/Kovancılar ilçesinde başlamıştır.  1996 yılında Manisa/ Demirci Borlu Kasabasına M/K olarak atandı. Sonra Demirci Hacı Hasan Cami M/K görevine getirildi. İzmir/Konak Karataş Camiinde M/K olarak görev yaptı. Daha sonra hocamız Konak Şadırvanaltı Cami Müezzin Kayyyımlığına getirildi. Şu an ise Hisar Camii M/K olarak görev yapmaktadır. 

Hocamızın, Diyanet İşleri Başkanlığımızın Din Görevlileri Arasında Ezanı Güzel Okuma yarışmasında bölge birinciliği vardır. Muzaffer GÜLMEZ hocamız, evli olup iki çocuk babasıdır.

Arama

21 Ekim 2019 Pazartesi

Bir Ayet

Allah'ın mescitlerini, ancak Allah'a ve ahiret gününe inanan, namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren ve Allah'tan başkasından korkmayan kimseler imar eder. İşte onların doğru yolu bulanlardan olmaları umulur.

 9. Sure (Tevbe Suresi), 18. Ayet

Bir Hadis


"Kim ilim tahsil etmek için bir yola girerse, Allah o kişiye cennetin yolunu kolaylaştırır. "

 
( Müslim," Zikir",39)